Venkovní nástěnná svítidla tvoří převážnou část venkovního osvětlení. Venkovní nástěnná svítidla to jsou většinou koule nebo lucerničky většinou v patinované povrchové úpravě na raménku nebo modernější venkovní svítidla nerezová.

Venkovní nástěnná svítidla a jejich využití

Venkovní nástěnná svítidla bývají v mnoho případech osazena senzorem což je pro provoz venkovních svítidel praktické i ekonomické. Venkovní plochá nástěnná svítidla mohou být opatřena např.číslem popisným a zlepšit tak orientaci v obci. Venkovní nástěnná svítidla mají široké využití na altánech, rodinných domech, chatách či dvorech. Své uplatnění naleznou i jako pouliční osvětlení či jako osvětlení restauračních zařízení.

Venkovní nástěnná svítidla

Venkovní nástěnné LED svítidlo 13801 Wiki (SU-MA)

Venkovní nástěnné světlo s LED zdrojem s příkonem...

Venkovní nástěnné LED svítidlo 13801 Wiki (SU-MA)

Nástěnná venkovní svítidla:

Nástěnná venkovní svítidla se montují pomocí šroubů na stěny objektů, zejména u vstupu do objektu. Zde je vhodné volit svítidlo se senzorem, ten může být integrován do svítidla nebo může být připevněn samostatně a se svítidlem se propojí. Při volbě venkovního osvětlení doporučujeme použít kovové provedení svítidel, které má na rozdíl Svítidla musí mít patřičné krytí (IP44 a více) aby byl zajištěn bezpečný provoz svítidla, krytí svítidla má vliv i na jeho životnost. V nabídce venkovních nástěnných svítidel je opravdu z čeho vybírat ať už se jedná o klasická svítidla, moderní svítidla nebo stále oblíbenější rustikální svítidla. Do svítidel doporučujeme použít LED žárovky.