Vitrážová svítidla

Vitráž vzniká spojováním různobarevných úlomků skla za studena pomocí olověných měděných, mosazných nebo zinkových profilů. Představujeme Vám ručně vyráběná vitrážová svítidla Tiffany - lustry, nástěnná svítidla, stolní lampy, stojanové lampy a stropní vitrážová svítidla.

Vitrážová svítidla – technika Tiffany

Technika Tiffany je pojmenovaná po svém vynálezci, kterým byl Louis Comfort Tiffany. Ten místo klasického olověného profilu začal používat měděné fólie (páska různých šířek), ta je z jedné strany opatřena silným lepidlem. Páska může být pod lepidlem i barevná, černá nebo postříbřená).  Spojování jednotlivých opáskovaných dílků se provádí pomocí cínu. Jedná se o ruční výrobu svítidel a každě vyrobené svítidlo je originálem.

Vitrážová svítidla – vzhled

Na vitrážová svítidla Tiffany lze použít i menší kousky skla, výsledný výrobek má jemnější spoje. Barevná skla musí být pro tuto techniku přesně zabroušená speciální bruskou na sklo s hlavou s diamantovým povrchem Skla mohou být čirá, opálová, poloopálová, nebo s různým zabarvením. Díky barevnosti a různé velikosti skel můžeme dosáhnout nesčetných vzorů těchto svítidel.

Nabídka vitrážových svítidel Tiffany

Vitrážová svítidla nástěnná – nástěnná svítidla můžete pověsit na jakoukoli zeď ve Vašem interiéru. Jsou vhodná především do chodeb pro zpříjemnění průchodu mezi místnostmi, nebo k dotvoření správného osvětlení například v obýváku.

Vitrážová svítidla přisazená – přisazená svítidla neboli stropnice jsou vhodné především do místností s nižším stropem, do podkrovních místností nebo také na chodby. Vyberte si i vy přisazené svítidlo Tiffany do Vašeho interiéru.

Vitrážové lustry – lustry jistě uplatníte ve Vašem obýváku, ale mohou být samozřejmě použity i do kuchyně či ložnice. Lustry efektivně prosvítí celou místnost, proto se pro ně také používá označení centrální osvětlení pokoje. Lustry jsou dodávány v různých velikostech a s různým počtem žárovek.

Vitrážové stojanové lampy – dotvářejí efektivní osvětlení například společně s lustry. Mohou být použity do jakéhokoli pokoje, jistě Vám dobře poslouží při čtení v křesle. Většina vitrážových světel je vyráběna v sériích, takže můžete jednotlivé kusy společně kombinovat. Rozsvícená vitrážová stojanová lampa se stane dominantou pokoje.

Vitrážové stolní lampy – stolní lampy najdou své uplatnění především na pracovním stole. Stolní lampy dodáváme v různých tvarech a barvách. Zajisté skvěle doplní a zpříjemní prostředí Vašeho domova. Světlo těchto vitrážových lamp vavodí příjemnou atmosféru místnosti.

Vitrážová svítidla patří mezi honosná a exkluzivní svítidla. Výroba těchto svítidel je velice náročná, vyžaduje zručnost a um, celý výrobní proces probíhá ručně tradiční tiffany technikou. Svítidla se vyrábí v ucelených sériích svítidel se stejným dekorem vitráží a osvětlení místnosti lze proto kombinovat. V sériích svítidel jsou většinou lustry s různým počtem žárovek, nástěnná svítidla, stropní svítidla a stolní či stojanové lampy. Vitrážová svítidla působí jako součást interiéru a při jejich rozsvícení na sebe upoutají veškerou pozornost. Každé vyrobené svítidlo je originálem a při jejich pořízení je nutné počítat s vyšší cenou.  

Vitrážová svítidla Tiffany

E-shop Hallux.cz Vám nabízí vitrážová svítidla Tiffany v různých provedeních. Vybírat můžete z nástěnných svítidel, lustrů, stojanových lamp, ale také lampiček a stropních svítidel.

Svítidla Tiffany jsou svým vzhledem jedinečné především díky použité technice. Díky technice Tiffany mají svítidla různé tvary a vzory, jsou vyrobeny z velkých nebo menších kousků, mohou být dokonce poskládány do tvaru zvířete, květiny a podobně.

Vitrážová svítidla vypadají honosně až starožitně a hodí se do každého interiéru. Svítidla Tiffany jistě udělají i Váš domov příjemnějším.