Bodovky

Bodovky neboli bodová svítidla jsou našimi zákazníky často vyhledávané. Bodová svítidla jsou velmi oblíbená díky svému různorodému designu, lze je umístit do moderních interiérů, klasického bytu i na chatu či chalupu. Bodovky jsou nabízeny v ucelených sériiích s různým počtem žárovek. Bodová svítidla můžeme použít jako svítidla nástěnná i jako stropní svítidla. Předností bodových svítidel je především jejich příznivá cena.

Pohyblivost bodovek

Bodová svítidla jsou velice praktická vzhledem ke své pohyblivosti. Bodovky jsou upevněná na kloubu a lze s nimi pohybovat ve svislé i vodorovné ose a proto můžete světelný tok směrovat požadovaným směrem a nasvítit tak interiér dle Vašich konkrétních požadavků. Bodová svítidla jsou nabízena se směrovými žárovkami, halogenovými žárovkami i LED zdroji s minimální spotřebou el. energie.

Nabídka bodových světel

Bodovky s halogenovými zdroji

Tato bodová svítidla nejčastěji najdete v kovovém provedení, kvůli vysoké teplotě halogenových žárovek. Halogenové žárovky dosahují velké intenzity svítivosti.

Bodovky s úspornými žárovkami

Úsporné žárovky jsou nejčastěji využívané nejen díky své úspornosti. Bodová svítidla s „úsporkami“ jsou velmi často pohyblivá, proto můžete světelný tok nasměrovat tam, kam potřebujete.

Bodová svítidla se žárovkami

Velmi hojně využívaná bodová svítidla, která jsou nejčastěji osazována reflektorovými (směrovými) žárovkami R50, R63 a R80. Vybírat můžete ze široké škály materiálů i barev.

LED bodovky

Bodová svítidla s LED zdroji jsou velmi moderní a získávají stále větší oblibu, vyznačují se především nízkou spotřebou elektrické energie a dlouhou životností.

Bodová svítidla patří k nejrozšířenějším svítidlům vůbec. Jsou to velice praktická světla, jednotlivé reflektory bodovek jsou upevněny na kloubech, které umožňují nastavení směru světla do požadovaného směru. Bodová svítidla jsou nabízena s různým počtem žárovek, z různých materiálů a mnoha barevných provedeních. V nabídce jsou bodová svítidla klasická i moderní, v poslední době se nabídka rozšířila i o bodová světla retro a rustikální. Bodová světla můžeme instalovat na stěny i na strop, jejich výhodou je malá výška a tak se hodí i do prostorů s nízkým profilem. Zdroje bodovek jsou velice rozmanité, od klasických žárovek, halogenových žárovek po úsporné žárovky a LED zdroje, které do bodovek doporučujeme použít. Při montáži bodových svítidel na hořlavé materiály je třeba se přesvědčit, zda je svítidlo opatřeno znakem F v trojúhelníku, který toto umožňuje. V případě montáže bodovek v koupelně je lépe se poradit s elektrikářem, který posoudí možnost instalace bodovek z hlediska potřebného krytí. Bodovky lze použít do všech místností bytu či domu – obýváku, pokoje, ložnice, chodby, jídelny, kuchyně, schodiště.

Bodová svítidla

  • široká nabídka od kvalitních výrobců
  • různá materiálová provedení
  • bohatá paleta barevných možností
  • bodovky do bytu, domu i chalupy
  • praktická a levná svítidla