Bodovky s halogenovými zdroji jsou s ohledem na vysokou teplotu halogenových žárovek použitých v těchto bodových svítidlech většinou v kovovém provedení.

Bodovky s halogenovými žárovkami používají jako zdroje žárovky JC (pro bezpečné napětí 12V) nebo žárovky G9 a GU10 pro rozvod 240V.

Výhody halogenových bodových světel

Bodová svítidla s halogenovými zdroji se vyznačují malými rozměry a velkou intenzitou svítivosti. Bodovky s halogenovými žárovkami jsou však zejména svítidla praktická. Při výměně halogenových žárovek u těchto bodových svítidel nesmíme brát tyto halogenové žárovky přímo do ruky, při výměně použijeme např. hadřík nebo ubrousek.

Bodovky s halogenovými zdroji

Bodové svítidlo FH31431B S.BL Shannon (Italux)

Moderní přisazené stropní svítidlo na 1...

Bodové svítidlo FH31431B S.BL Shannon (Italux)

Bodové svítidlo FH31431B Shannon WH (Italux)

Moderní přisazené stropní svítidlo na 1...

Bodové svítidlo FH31431B Shannon WH (Italux)

Bodová svítidla Halogenová:

Bodová svítidla na halogenové zdroje patří mezi nejrozšířenější typy bodových svítidel. Jedná se většinou o svítidla s různým počtem žárovek, reflektorky jsou upevněny na lištách nebo na různě tvarovaných základnách. Bodová svítidla mohou být provozována na síťové napětí (220V) nebo je možné pořídit bodovky s vestavěným transformátorem a halogenovou žárovkou na 12V. Upevnění bodovek je na kloubech, toto umožní nastavení směru světla do požadovaného směru. Bodová světla lze montovat na stěnu i na strop, a nasvítit interiér dle potřeby. Bodová svítidla jsou vyráběna z různých materiálů a v širokém spektru povrchových úprav. Nevýhodou halogenových bodovek je jejich vysoká provozní teplota, vysoká energetická náročnost. Z tohoto důvodu je vhodné tato bodová světla provozovat s LED zdroji.