Venkovní závěsná svítidla, většinou zavěšených na řetězu, používáme k osvětlení podloubí, ulic apod. Materiál a design těchto svítidel volíme podle konkrétních potřeb, v naší nabídce naleznete také lampy klasické i v moderním stylu.

Užívání venkovních svítidel

Vzhledem k obtížnějšímu přístupu k těmto svítidlům osazujeme tato venkovní svítidla úspornou žárovkou s dlouhou životností. Venkovní svítidla by měla splňovat určitý stupeň krytí, protože venku svítidla ovlivňují povětrnostní podmínky a déšť. Venkovní svítidla mohou být použita do pergoly, přístřešku či verandy.

Venkovní závěsná svítidla

Závěsná venkovní svítidla:

Závěsná venkovní svítidla jsou světla zavěšená většinou na řetězu a slouží k osvětlení pergol, altánů, podloubí a podobně. Moderní i klasické provedení svítidel, která se přišroubují do stropu, délku závěsu svítidla je možné upravit odebráním několika oček řetězu. Krytí venkovních závěsných svítidel je potřeba zvolit v provedení IP44 a vyšší. Při výběru těchto svítidel z hlediska použitého materiálu volíme raději venkovní kovová svítidla. Do světel doporučujeme použít LED žárovky.