Stojanové lampy

Stojací lampy jsou důležitou součástí interiéru. Stojanové lampy mohou doplnit centrální osvětlení místnosti, které tvoří většinou lustry. Stojanové lampy můžeme použít také samostatně, když nepotřebujete velké osvětlení místnosti, například v obývacím pokoji při sledování televize. Stojanové lampy také jistě využijete při čtení v křesle. Výhodou je použití stojanových lamp s reguací intenzity osvětlení.

 

Stojanové lampy – design

Kromě klasických stojacích lamp s různým počtem žárovek u nás naleznete i lampy halogenové a lampy s LED zdroji. Halogenové lampy většinou mívají kromě hlavního světla ještě světlo bodové, to bývá zpravidla polohovatelné. Tím lze dosáhnout efektivního nasvícení prostoru přesně podle Vašich představ. Dále nabízíme stojací lampy z přírodních materiálů, které vypadají velice čistě a moderně. Mladší populaci jistě zaujmou moderní stojanové lampy, ty jsou v různých barvách, které zaručeně oživí Váš domov. Na chatu či chalupu se zcela nejlépe budou hodit mosazné stojací lampy. Samostatnou kapitolu tvoří vitrážové stojanové lampy s vysokým podílem ruční práce.

Stojací lampy rozdělujeme:

Moderní stojanové lampy – mají nadčasový vzhled, čisté linie a jsou vhodné především do moderních domácností.
Klasické stojanové lampy – při výběru stojanové lampy se musíme rozmyslet na, co vlastně lampu hodláme v budoucnu používat a podle toho si ji vybereme.
Mosazné stojanové lampy – mosazné stojací lampy skvěle doplní každý interiér a stanou se dominantou Vaší místnosti
Stojanové lampy z přírodních materiálů – lampy z ratanu a bambusu působí příjemným uklidňujícím dojmem, vhodné do moderního interiéru.

Tiffany stojanové lampy - originální, ručně vytvořená mozaika stínidel lamp činí tyto lampy stále žádanými. 

Stojanové lampy jsou praktickou součástí osvětlení místnosti a používají se pro lokální osvětlení místa kde je zapotřebí větší intenzity světla, např. při čtení nebo pracovní činnosti. Dle potřeby je možné vybrat stojanovou lampu podle stylu nebo použitého materiálu – klasickou, retro lampu, lampu vitrážovou, textilní, lampu z mosazi či dřevěnou stojanovou lampu. Při výběru stojanové lampy přihlížíme také kde má lampa instalovaný vypínač, ideální je vypínač zabudovaný ve stojanu lampy a ovládání je dostupné i když je lampa umístěna například za křeslem. Ideální je pokud je lampa vybavena stmívačem a intenzitu světla tak můžeme regulovat dle potřeby. Stojanová lampa může plnit i funkci pracovní lampy, kdy mi máme umístěnu vedle pracovního stolu a nezabírá nám tak pracovní plochu. Zdrojem světla stojanových lamp jsou především halogenové žárovky a LED zdroje. Velkou výhodou stojanových lamp je že je lze přemístit podle potřeby a použít na jiném místě. Stojanové lampy používáme v obýváku, pokoji, ložnici, pracovně. 

Stojací lampy

Hallux.cz Vám nabízí různé druhy stojacích lamp. Stojanové lampy klasického tvaru vhodné do každého interiéru nebo stojací lampy připomínající starožitný svícen.

 

Nabízíme Vám také moderní stojací lampy především jednoduchého a čistého tvaru, tyto lampy jistě oceníte do moderních nových bytů s čistými liniemi.

Mosazné stojanové lampy většinou v retro stylu doplní a osvětlí stylové interíéry a zvýrazní celkový dojem prostoru.

Do moderního interiéru se jistě hodí také velmi designově propracované lampy z přírodních materiálů, které na první pohled ani jako stojací lampy nevypadají.