Mosazná závěsná svítidla

Mosazné lustry patří rovněž do skupiny klasických lustrů. Mosaz, jako materiál, je velmi honosný a svým secesním zdobením působí příjemným dojmem.  Stylové lustry z mosazi mají většinou robustnější konstrukci mnohdy s odlévanými rameny. Skleněná stínidla mosazných závěsných svítidel jsou většinou z křišťálového nebo opálového skla.

Mosazná závěsná svítidla jsou vhodná do obývacího pokoje, ložnice i jídelny. Mosazné lustry se však využívají i ve veřejných prostorách, najdeme je například v divadlech, kinech, hotelích a restauracích.

Mosazné lustry:

Lustry z mosazi tvoří samostatnou skupinu klasických lustrů. Jedná se především o malosériovou výrobu svítidle s vysokým podílem ruční práce. Lustry i ostatní mosazná svítidla jsou především vyráběna jako repliky historických nebo secesních svítidel. Mosazné konstrukce lustrů s mnoha detaily jsou doplněna stylovými skleněnými stínidly a tvoří tak kompaktní stylový celek. Mosazná svítidla je vyrábějí v ucelených sériích svítidel a lustry lez kombinovat s přisazenými svítidla, nástěnnými svítidly, stolními lampičkami a stojanovými lampami. Zavěšení mosazných lustrů je na řetězu nebo na mosazné tyčce. Do mosazných lustrů je vhodné použít dekorativní žárovky.