Kuchyňská svítidla

Kuchyňská svítidla jsou velice důležitá pro celkové osvětlení prostorů v kuchyni. V e-shopu naleznete klasické i moderní jednozávěsné lustry do kuchyně a zářivkové osvětlení kuchyňské linky.

Kuchyňské lustry

Lustry tvoří základní osvětlení kuchyně, naše nabídka zahrnuje kuchyňská svítidla se stínidly z akrylátu, kovu, přírodních a hlavně skleněných materiálů. Klasická kuchyňská svítidla jsou ve většině případů umístěna nad jídelním stolem, proto je většina nabízených kuchyňských svítidel na stahovacím závěsu pro snadnou manipulaci. Do lustrů doporučujeme použít LED žárovky.

Svítidla pro osvětlení kuchyňské linky

Osvětlení kuchyňské linky je velmi důležitou součástí kuchyně. Kuchyňské svítidlo by mělo odpovídat velikosti pracovního prostoru, některá světla pod kuchyňskou linku jsou i výklopná a směr světla lze nastavit dle potřeby. Pro osvětlení kuchyňské linky doporučujeme využít naší nabídky na kuchyňská svítidla se zářivkovou trubicí nebo LED zdroji. 

Tipy pro správné osvětlení kuchyně

  • Pracovní kuchyňská svítidla se umisťují pod úroveň očí a současně nad pracovní plochu. Vhodné je volit svítidla vyklápěcí pro nastavení dle potřeby. Pracovní osvětlení je nejčastěji využívané.
  • Centrální osvětlení vytváří teplé světlo v celé místnosti. Lidé se v prostoru cítí příjemně a nejsou oslňováni nepříjemným světlem.
  • Doplňkové osvětlení můžeme umístit např. do poliček, kde je umělecké nádobí či jiné předměty. Doplňková kuchyňská svítidla zdůrazňují důležité prvky kuchyně.

Osvětlení kuchyně se skládá většinou z celkového osvětlení místnosti, které je zajištěno většinou lustry nebo přisazenými svítidly a lokálním osvětlením pracovního prostoru kuchyňské linky. Kuchyňské lustry jsou většinou stahovací a na jednu žárovku, podle velikosti kuchyně je vhodné použít i svítidla s větším počtem žárovek. Umístění lustrů je většinou situováno nad stolem, materiál kuchyňských lustrů je velice různorodý, stejně tak jako barevné provedení kuchyňských svítidel. V lustrech do kuchyně najdou své uplatnění LED žárovky v dekorativním provedení (větší průměr žárovky). Nedílnou součástí osvětlení kuchyně je svítidlo pod kuchyňskou linkou. Zde je požadavek pro dokonalé osvětlení pracovního prostoru. Z tohoto důvodu je vhodné volit svítidla výklopná a nastavit směr světla podle potřeby. Světla pod linku mají ve většině případů vestavěný vypínač. V nabídce jsou svítidla s halogenovými zdroji, úspornými žárovkami a LED zdroji.

Kuchyňská svítidla

  • Již při návrhu kuchyně je velice důležité neopomenout osvětlení
  • Vyhněte se pouze centrálnímu osvětlení kuchyně
  • Eshop nabízí klasická kuchyňská svítidla a světla pro osvětlení pracovní plochy
  • Kuchyňské lustry jsou vybaveny stahovacím závěsem
  • Pro osvětlení pracovní plochy nabízíme zářivkovou trubicí nebo LED zdroji