Svítidla Hallux

Klasická svítidla:

Nabídka klasických svítidel firmy Hallux je opravdu bohatá. Naleznete v ní svítidla různých stylů a i když jde o svítidla stylová lze je osadit např. úspornými žárovkami aniž by to narušilo celkový vzhled svítidla.

Při výběru těchto svítidel se řídíme především sladěním použitých svítidel s interiérem místnosti a platí že svítidla jsou jeho nedílnou součástí. Správně vybraný lustr nebo lampa se mohou stát dominantou celé místnosti. Pro dostatečné osvětlení prostoru můžeme volit mezi lustry s různým počtem žárovek. Firma Hallux nabízí ucelené kolekce svítidel, které jsou tvořeny lustry, stojanovými lampami, stolními lampičkami, stropními svítidly a svítidly nástěnnými.

Vhodnou kombinací těchto svítidel dosáhneme nejen toho aby svítidla ladila s interiérem ale aby byl prostor osvícen příjemným světlem, které navodí příjemnou atmosféru.

Na webových stránkách Hallux najdete klasická svítidla od těch levnějších svítidel až po svítidla nadstandardního provedení.

Co se týče použitých materiálů u klasických svítidel se jedná o kov, dřevo, akrylát a sklo nebo jejich kombinaci. Patří sem však i svítidla z přírodních materiálů např. ratanová svítidla, svítidla z proutí nebo oblíbená svítidla z loupaných mořských mušlí. Další oblíbenou kategorií jsou sádrová svítidla v mnoha provedeních.

Luxusnější klasická svítidla to jsou především svítidla křišťálová a mosazná svítidla.

I u těchto svítidel máme v nabídce ucelenou kolekci lustrů, lamp, lampiček, stopních svítidel i svítidel nástěnných. Samostatnou nabídku tvoří svítidla bodová. Z mosazných svítidel nabízíme především výrobky firmy Jupiter, která se na výrobu mosazných svítidel specializuje.

Další kategorií klasických svítidel jsou vitrážová svítidla (Tiffany svítidla). Zde se jedná o specifickou ruční výrobu a svítidla jsou sestavována ze skleněných segmentů do olověného rámu svítidla. I v této skupině svítidel lze kombinovat lustry s nástěnnými svítidly nebo stolními či stojanovými lampami.

Tato svítidla mají vysokou užitnou hodnotu a slouží i několika generacím. 

Moderní svítidla:

Moderní doba si žádá i moderní svítidla. Design moderních svítidel je velice různorodý.

Materiál i barevné provedení moderních svítidel je velice pestrý stejně jako ostatní doplňky moderního bydlení. Moderní svítidla se vyrábí také v celých kolekcích tak aby bylo možno kombinovat svítidla stropní se stojacími lampami, stolními lampami i moderními nástěnnými svítidly. Moderní svítidla bývají často vybavena regulací svítivosti či nízkoenergetickými světelnými zdroji. Trendy moderního osvětlení se stále vyvíjí a na výstavách s osvětlením se objevují neustále nové a nové kolekce moderních svítidel. V poslední době se jedná např. o svítidla s LED zdroji.

Moderní svítidla podléhají módním trendům a akceptují i technologické novinky v oboru osvětlení. Firma Hallux tyto trendy pozorně sleduje a proto její nabídka obsahuje mnoho typů moderního osvětlení. Sortiment moderních svítidel proto neustále obměňujeme.

Stropní svítidla:

Stropní svítidla jsou nejčastěji používanou formou osvětlení a stropní svítidla firmy Hallux jsou dostupné pro každého. Osvětlení ze stropu je přirozené a výběr stropních svítidel je nepřeberný. Moderní stropní svítidla i svítidla stropní klasická mohou být přisazená svítidla a svítidla vestavná. Stropní svítidla jsou nepřehlédnutelnou součástí interiéru a tak kromě příjemného osvětlení mohou zvednout i celkovou estetickou hodnotu prostorů, které osvětlují. Vhodnou volbou světelných zdrojů použitých u stropních svítidel a zabarvením těchto světelných zdrojů docílíme příjemného pocitu při pobytu či práci v takto osvětlených prostorách. Vhodná je i plynulá regulace osvětlení u stropních svítidel s proměnitelnou úrovní osvětlení. Častá je kombinace stropního a nástěnného svítidla či lampy ve stejném provedení. Dosáhneme tím zvýraznění celkového estetického dojmu interiéru.

Nástěnná svítidla:

Nástěnná svítidla tvoří spíš doplněk celkového osvětlení. Vyjímkou může být např. osvětlení chodeb či prostorů, které mají navodit intimnější osvětlení, kde je použití nástěnných svítidel často využíváno. Posezení ve stylové restauraci osvětlené pouze nástěnnými svítidly navozuje příjemnou atmosféru.

Jak již bylo popsáno, častější použití nástěnných svítidel je v kombinaci se svítidly stropními. Takto lze prostor nejen dobře osvětlit ale i esteticky sladit.

Velice rozšířena jsou nástěnná svítidla plochá, kdy svítidlo tvoří skleněná deska decentně uchycena k základně svítidla většinou chromovaným rámečkem. Výhodou těchto svítidel je jejich rozmanitost, jak ve velikostech tak i použitých dekorech. Tato svítidla jsou oblíbena i pro svou cenovou dostupnost. Další skupinou nástěnných svítidel jsou nástěnná svítidla sádrová. Jsou to svítidla pro nepřímé osvětlení a jejich výhodou je možnost měnit jejich barvu běžnými malířskými barvami.

Samostatnou kapitolu tvoří nástěnná svítidla pro venkovní osvětlení. Zde je třeba při výběru svítidel dbát především o to aby svítidla byla pro osvětlení venkovních prostorů určena.

Bodová svítidla:

Bodová svítidla tvoří specifickou kategorii osvětlení interiéru. Velkou výhodou bodových svítidel je jejich praktické využití. Bodová svítidla můžeme použít k celkovému osvětlení interiéru a stejně tak můžeme bodová svítidla využít k osvětlení částí místnosti. Světlo bodových svítidel můžeme díky jejich upevnění na kloubu směrovat tak aby celkové osvětlení místnosti odpovídalo našim požadavkům. Světelné zdroje bodových svítidel tvoří klasické žárovky, žárovky halogenové a v poslední době i LED zdroje. Díky novým typům úsporných žárovek můžeme bodová svítidla osadit i úspornými zdroji nahrazujícími jak klasické žárovky tak i halogenové žárovky. Pokud potřebujeme osvítit např. obrázky, trofeje nebo výstavní exponáty, vždy sáhneme po bodových svítidlech.

Bodová svítidla se vyrábí v provedení s jednou žárovkou až po svítidla s několika žárovkami v jednom svítidle. Vhodnou kombinací těchto typů bodových svítidel dosáhneme dokonalého osvětlení, zejména při osvětlení koupelny, kde jsou nároky na osvětlení zvlášť vysoké.

Samostatnou část bodových svítidel tvoří svítidla statická, u těchto svítidel není svítidlo upevněno na kloubu ale buď je bodové svítidlo zabudováno v části nábytku (osvětlení pracovní desky v kuchyni), v podhledu stopu kde různý počet svítidel rovnoměrně osvětlí místnost nebo je to sada bodových svítidel na lankovém zavěšení nataženého přes místnost. Pro svou praktičnost a široký výběr typů jsou bodová svítidla velice oblíbena a zákazníky vyhledávána.

Stolní lampičky:

Stolní lampičky jsou vhodným a praktickým doplňkem k osvětlení interiéru. Stolní lampy jsou vyráběny z různých materiálů a sortiment stolních lampiček je velice rozmanitý. Stolní lampička se hodí k nočnímu stolku stejně jako k přisvícení obývacího pokoje. Stolní lampa má své místo i na pracovním stole, jde jen o to vybrat vhodný typ. Potřebujete stolní lampu, která by Vám na stole nepřekážela?  Vyberte stolní lampu s uchycením na desku stolu pomocí šroubu jako u mašinky na maso. Dlouhé rameno této lampy si nastavíte podle potřeby. Stolní lampička může být i vhodným a praktickým dárkem, co třeba oblíbená „Bankovka“ – stolní lampa se zeleným stínidlem na mosazné noze lampy? Nebo raději dotekovou stolní lampu s postupným rozsvěcováním? Stolní lampičky s různou intenzitou osvětlení, velikostí i provedením naleznete v naší nabídce svítidel Hallux

Stojací lampy:

Stojací lampy tvoří nedílnou součást k osvětlení každého interiéru. Mohou sloužit jako přisvícení části pokoje ale i nepřímému osvětlení celé místnosti. Toho je možno dosáhnout zejména u halogenových lamp. Světlo těchto lamp je možno plynule regulovat a tak dosáhnout požadované úrovně osvětlení interiéru. Praktické jsou především stojanové lampy se čtecí lampičkou, kterou lze nastavit dle potřeby. Sami si zvolíte, zda rozsvítíte celou lampu nebo Vám bude stačit světlo ze čtecí lampičky.

I v této skupině osvětlení je velký výběr lamp z nabídky Hallux. Je to rozmanitá nabídka lamp různých materiálů a provedení. Stylové lampy ze dřeva, moderní kovové lampy, lampy z plastu i lampy z papíru. Lampy s klasickou žárovkou, úspornou kompaktní žárovkou i halogenovým zdrojem světla, to vše najdete v zajímavých cenách na našich stránkách www.Hallux.cz

Dětská svítidla:

Zvolit dobré osvětlení dětského pokoje není tak jednoduché jak by se na první pohled zdálo. Dítě se vyvíjí a tak každý věk dítěte má na osvětlení pokojíčku specifické nároky.

U dětí předškolního věku jsou to většinou svítidla s pohádkovými motivy a tvoří tak součást dětského světa. Ve školním věku dítěte se nároky na osvětlení dětského pokoje mění. Osvětlení dětského pokoje by mělo splňovat nároky spojené s činností školáka, vhodné je bodové stropní svítidlo doplněné stolní lampičkou. Toto bodové osvětlení je vhodné i do prostoru u postele, kde bodová lampička poslouží k lokálnímu osvětlení např. při čtení před spaním. Důležitým faktorem u dětského osvětlení je bezpečnost těchto svítidel. Svítidla Hallux tyto požadavky splňují.

Kuchyňská svítidla:

Kuchyně patří k místnostem, kde trávíme podstatnou část doby strávené v bytě. Proto je třeba pro dobré osvětlení kuchyně zvolit i vhodná svítidla. Kuchyně je často spojena i s jídelnou, v tomto případě volíme osvětlení kombinované ve stejném stylu pro obě místnosti. Praktické je použít např. kombinaci 3 ramenného lustru nad kuchyňským stolem s lustrem 5 ramenným v jídelně stejné série. Pro dobré osvětlení kuchyně je třeba zvolit kombinaci více druhů svítidel, aby osvětlení kuchyně bylo dostačující. Pro osvětlení stolu v kuchyni volíme závěsné svítidlo-lustr nebo svítidlo přisazené pokud by vadilo v prostoru nad stolem. Světelné zdroje v těchto svítidlech mohou být osazeny, žárovkami halogenovými zdroji i žárovkami úspornými.

Důležité je osvícení pracovní linky v kuchyni, kde je potřeba obzvlášť dobré osvětlení.

Zde se nabízí použití vestavěných halogenových svítidel zabudovaných do spodní části horního dílu kuchyňské linky. Tato svítidla mohou být i výklopná a světlo se tak nechá nastavit tak, aby osvětlení prostoru linky bylo co nejintenzivnější. Kromě halogenových vestavěných svítidel lze také použít světla pod linku přisazená se zdrojem osazeným zářivkovou trubicí nebo LED zdrojem. I tento typ svítidel poskytne dostatečné osvětlení pracovního prostoru. Svítidla Hallux nabízí ve své nabídce svítidla všech výše uvedených typů svítidel. Při použití těchto svítidel dosáhnete nejen příjemného ale i praktického osvětlení kuchyně.

Koupelnová svítidla:

Nabízíme mnoho druhů svítidel pro osvětlení koupelen. Mít v koupelně dostatečné osvětlení znamená věnovat osvětlení koupelen zvýšenou pozornost.

Jaká svítidlo do koupelny vybrat? Vycházíme z předpokladu, že v koupelně musíme sladit svítidlo pro hlavní osvětlení koupelny a nástěnným svítidlem, které nám dobře osvítí prostor u zrcadla. Pro hlavní osvětlení koupelny se hodí na rozdíl od svítidel závěsných svítidla přisazená nebo svítidla vestavěná a pro osvětlení zrcadla svítidla bodová.

Také volba v provedení svítidel je důležitá. Svítidla s dřevěnými prvky jsou pro osvětlení nevhodná. Volíme proto svítidla kovová nebo plastová svítidla. U kovových svítidel volíme nejčastěji svítidla v chromové povrchové úpravě aby ladila s ostatními doplňky v koupelně.

Výběr svítidel z nabídky Hallux je dostatečný k tomu aby vybraná svítidla ladila s použitými doplňky a dostatečně osvítila prostor ale aby to byla i svítidla bezpečná.

Je třeba mít na paměti, že svítidla použitá v koupelně musí splňovat požadavky na bezpečnost z hlediska krytí jednotlivých svítidel podobně jako u svítidel venkovních.

Stupeň krytí svítidel určuje index IP.

V koupelně je několik prostorů s rozdílnými požadavky na krytí svítidel. Proto je vhodné poradit se při výběru svítidel pro osvětlení koupelny s odborníkem, posoudí bezpečnost svítidel pro konkrétní koupelnu a pomůže vhodným typem svítidel poradit.

Před realizací osvětlení v koupelně je nutno předem dobře zvolit rozmístění a typ svítidel. Ne všechna nástěnná svítidla nad zrcadlo mají vestavěný vypínač a řešit zapínání tohoto svítidla dodatečně po položení obkladů  je většinou bolestivé.

Použití el. zařízení a svítidel v koupelně upřesňuje norma ČSN-33200-7-701.

Venkovní svítidla:

Tato svítidla určena k osvětlení prostorů vně domů, osvětlení zahrad a přístupových komunikací. Dobré venkovní osvětlení je i důležitým bezpečnostním prvkem. Specifickým osvětlením je osvětlení bazénu.

Svým určením pro osvícení venkovních prostorů musí splňovat venkovní svítidla i požadavky pro tento provoz. Tato svítidla jsou převážně z kovu nebo plastu a tyto materiály zaručují dlouhou životnost venkovních svítidel.

Svítidla plastová pořídíme levněji než svítidla kovová. Výhodou kovových svítidel je jejich delší životnost a stálost barev.  Je vhodné volit svítidla s vestavěným pohybovým čidlem, které uvede venkovní svítidlo v činnost pouze v požadovaném čase a prostoru. Často jsou některá  venkovní nástěnná svítidla využívána k označení čísla popisného a lepší orientaci v noci. 

Pokud je potřeba aby bylo venkovní svítidlo v činnosti po delší dobu je vhodné použít do svítidla jako zdroj úspornou žárovku.

Stéle častější uplatnění nacházejí i svítidla zemní pro nasvícení objektu popř. jeho části nebo zemní svítidla pojezdová osvětlující vjezd go garáže.

Důležité je aby již ve fázi realizace stavby bylo pamatováno na rozmístnění a množství venkovních svítidel jak na domu tak i na zahradě. Takto dosáhneme kompaktního osvětlení venkovních prostorů kolem domu bez dodatečných a komplikovaných úprav.

Venkovní osvětlení můžene doplnit i solárními svítidly, která mohou plnit funkci funkční či dekorativní. Výhodou solárních svítidel je jejich rozmanitost a možnost je bez problému přemisťovat. Solární svítidla jsou osazena LED zdroji a mají vestavěný akumulátor (baterii).

Náš typ: venkovní svítidla Klausen - venkovní svítidla která se liší od masově prodávaných venkovních svítidel, šikoká nabídka v ucelených sériích a to vše za překvapivě příjemné ceny.

 

Technická svítidla:

I v oblasti technických svítidel má firmy Hallux co nabídnout. Jde především o svítidla do kanceláří, chodeb, garáží a nebytových prostorů. Co se týká kanceláří jedná se většinou o svítidla zářivková pro jejich hospodárný provoz. I tato svítidla se vyrábí v mnoha provedeních od svítidel standardních až po svítidla designová. Důležité je vybrat správné spektrum světla pro daný prostor. To znamená osadit svítidla vhodnými zdroji světla. Nejvíce používané jsou v tomto směru trubice třípásmové, které se používají např. ve školách a na úřadech.

V nebytových prostorách si vystačíme s jednoduchými svítidly ať již svítidly stropními nebo nástěnnými. Důležitá je jejich funkčnost a spolehlivost. Do těchto svítidel montujeme kvalitní žárovky. Ušetříme si tak často dost obtížnou výměnu žárovek, zejména u svítidel s vyšším krytím kde je přístup k žárovce mnohdy složitější.

I při výběru technických svítidel se řídíme požadavky dle použití. Jde např. o prostory s vlhkým, mokrým nebo výbušným prostedím. Požadovaný stupeň krytí pro tyto prostory udává IP pkterému výběr svítidel podřídíme. 

Ostatní svítidla:

Mnoho svítidel je jednoúčelových a nejsou popsány v žádné předchozí kapitole. Jedná se např. o vestavěná svítidla pro osvětlení schodišť, orientačních svítidel do zásuvek, dekorativní svítidla, montážní lampy, nouzová svítidla a další.

I u tohoto sortimentu svítidel budeme naši nabídku neustále rozšiřovat tak aby jste na www.hallux.cz našli vše co hledáte.

Žárovky:

Firma Hallux nabízí rovněž úsporné žárovky prodávané pod vlastní značkou. Tyto úsporné žárovky jsou srovnatelné s ostatními značkovými žárovkami.

Technické parametry těchto úsporných žárovek - energetická třída A těchto žárovek spolu s životností 8000 hodin jsou nadstandardní hodnoty.

Úsporné žárovky Hallux vynikají zejména malými rozměry což umožňuje používat je i do svítidel, kam se úsporné žárovky jiných značek nevejdou.

V nabídce Hallux jsou úsporné žárovky s paticí E14,E27,GU10,G9 různých výkonů.

Úsporné žárovky Hallux jsou dodávány v provedení 2700 kelvinů (teplé bílé světlo) a 4200 kelvinů (studené bílé světlo).

Úsporné žárovka Hallux můžete nakoupit i ve vizuálním provedení klasické žárovky (trubice U tvaru jsou v mléčném obalu a úsporná žárovka tohoto typu vypadá jako klasická žárovka).

Nabídku úsporných žárovek neustále rozšiřujeme, v brzké době budou v naší nabídce i úsporné žárovky s výkonem 85W což nahrazuje klasickou žárovku s výkonem 320W,což je mimořádná hodnota.

Další novinkou bude úsporná žárovka Hallux ve tvaru svíčkové žárovky a takto bude možno použít tyto úsporné žárovky použít do svítidel, kde by použití běžné úsporné žárovky bylo neestetické.

Vzhledem k omezování výroby a prodeje klasických a halogenových žárovek je význam a použití úsporných žárovek stále vyšší.

Akce, doprodeje svítidel

V naší nabídce svítidel najdete i svítidla cenově zvýhodněná. Jde o svítidla prvotřídní kvality a nákupem svítidel v akční nabídce můžete při nákupu svítidel výrazně ušetřit.

Prodej svítidel v akci je časově omezen a proto se vyplatí naše akční prodeje svítidel sledovat. Svítidla z akční nabídky můžete nakoupit i po skončení akce, ale již za původní cenu.

Podobná je situace u doprodejů, zde se jedná o ukončení výroby některých typů svítidel výrobcem. My máme možnost tato svítidla levněji nakoupit a rovněž je levněji prodat.

Také u této nabídky svítidel není důvod s nákupem váhat, svítidel je k dispozici určitý počet a tato svítidla není možné doobjednat.

Všeobecně platí nejen u svítidel, že sledovat akce znamená při nákupu výrazně ušetřit. Svítidla nakoupená v akci nebo doprodeji Vám poslouží stejně dobře jako svítidla ze stálé nabídky.

Samostatnou nabídku tvoří naše nabídka svítidel v tzv.“Cenové bombě“ kde nabízíme svítidla zcela mimořádně nízké ceny. Tato nabídka platí pouze po dobu 48 hodin. Je to dobrá příležitost nakoupit svítidla za neuvěřitelné ceny pro zákazníky, kteří pravidelně sledují naší nabídku svítidel na www.hallux.cz.

0.91508s